Grupa PwP

grupa pwpJesteśmy grupą ludzi w raczej nie sprecyzowanym wieku. Zapaleni i doszczętnie pochłonięci żądzą wiedzy. Przyjemność sprawia nam szukanie i dzielenie się najgorętszymi i najciekawszymi tematami w sieci. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką wspólnie tworzonego serwisu.

Potrzebujemy Twojej Pomocy!

pomocJeśli interesujesz się tematami jakie poruszamy na łamach serwisu - gorąco zapraszamy do współpracy! Ciepła atmosfera, ciekawi ludzie i gorące tematy gwarantowane!

Kontakt z Nami

contactJeśli masz jakieś uwagi, coś cię razi, znaleziono błąd na stronie. Nie wahaj się by do nas napisać.

Po tej stronie też są ludzie :) Zapraszamy!

Kontakt  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przyszłość w Przeszłości

Szukaj

Astronomia

Zmiany - Ksiezyc i Slońce

Od listopada 2010 coraz głośniej słychać w sieci doniesienia o występujących anomaliach orbity Księżyca. Zwykle sa to wiadomości wyssane z palca ale tym razem teoria zmiany orbity naszego naturalnego satelity zdaje się mieć podbudowę naukową.
 

Rozbłysk słoneczny 400 razy większy od Jowisza zmierza w stronę Ziemi.

Rozbłysk nastąpił wczoraj, przewiduje się, że jego wpływ na ziemską magnetosferę zacznie się ok. 10 kwietnia.

Księżyc w pełni i perygeum już jutro - 19 marca

Już w sobotę, 19 marca, będziemy mogli podziwiać zjawisko superksiężyca, czyli Księżyc ziemski w pełni i z perygeum. Ostatni raz superksiężyc zdarzył się 18 lat temu. Pisano już o tym na tym portalu, że w okresie dużego zbliżenia naszego satelity zwykle dochodzi do jakichś katastrof naturalnych, nie inaczej było tym razem a to wie czy jeszcze nie będzie

 

Asteroidy 2000 PN9 i 2008 EY5 w dniu dzisiejszym miną ziemię

W dniu dzisiejszym asteroida nr 23187 znana jako 2000 PN9 w dniu dzisiejszym minie Ziemię w odległości ok 17 500 000 km (45,5 odległości księżyca od ziemi).

 

Słońce, Księżyc i Ziemia - Ostrzeżenie przed katastrofami?

Od 7 marca 2011 da się zauważyć wzmożona aktywność słońca.

Dokładnie o godzinie 10:20 wystąpiła najsilniejsza w ostatnich dniach erupcja. Siła słonecznego wybuchu określona została na M1. Wcześniej tuż przed 9 i kilkanaście minut później doszło do 2 trochę słabszych wybuchów również klasy M. Wybuch o sile M1.2 wystąpił z kolei po godzinie 6 rano. Eksplozje prawdopodobnie pochodziły z największej grupy plam 1164, która znajduje się się w północno wschodniej części Słońca i nie powinna stanowić większego zagrożenia dla Ziemi. Nie ma informacji na temat ewentualnego CME.