Grupa PwP

grupa pwpJesteśmy grupą ludzi w raczej nie sprecyzowanym wieku. Zapaleni i doszczętnie pochłonięci żądzą wiedzy. Przyjemność sprawia nam szukanie i dzielenie się najgorętszymi i najciekawszymi tematami w sieci. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką wspólnie tworzonego serwisu.

Potrzebujemy Twojej Pomocy!

pomocJeśli interesujesz się tematami jakie poruszamy na łamach serwisu - gorąco zapraszamy do współpracy! Ciepła atmosfera, ciekawi ludzie i gorące tematy gwarantowane!

Kontakt z Nami

contactJeśli masz jakieś uwagi, coś cię razi, znaleziono błąd na stronie. Nie wahaj się by do nas napisać.

Po tej stronie też są ludzie :) Zapraszamy!

Kontakt  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przyszłość w Przeszłości

Szukaj

Trzesienia ziemi

Ziemia zatrzęsła się w Chinach. Są zabici i ranni

Dwie osoby zginęły, około stu zostało rannych. To efekt trzęsienia ziemi w prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach.

Iran: silne trzęsienie ziemi w pobliżu elektrowni

Na irańskim wybrzeżu Zatoki Perskiej, na południowy-wschód od miast Buszera zatrzęsła się ziemia - podaje newsru.com, powołując się na Geologiczną Służbę USA.

Silny wstrząs o magnitudzie 7,1 w okolicy Vanuatu

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,1 w skali Richtera miało miejsce zisiaj 133 kilometry od pacyficznej wyspy Vanuatu. Magnituda została potwierdzona przez amerykańską USGS.
 

Gwałtowne wstrząsy wtórne w Christchurch niepokoją mieszkańców

W Nowej Zelandii, w Christchurch dzisiaj rano znowu zatrzęsła się ziemia. Trzęsienie było zapewne efektem lutowego kataklizmu. Magnituda porannych wstrząsów to 5.3 w skali Richtera.
 

Naukowiec dowodzi, że ciała niebieskie wpływają na tektonikę

Na Uniwersytecie Cornell kilka lat temu pojawiła się interesująca praca o możliwym wpływie koniunkcji ciał niebieskich na zjawiska sejsmiczne Ziemi.