Grupa PwP

grupa pwpJesteśmy grupą ludzi w raczej nie sprecyzowanym wieku. Zapaleni i doszczętnie pochłonięci żądzą wiedzy. Przyjemność sprawia nam szukanie i dzielenie się najgorętszymi i najciekawszymi tematami w sieci. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką wspólnie tworzonego serwisu.

Potrzebujemy Twojej Pomocy!

pomocJeśli interesujesz się tematami jakie poruszamy na łamach serwisu - gorąco zapraszamy do współpracy! Ciepła atmosfera, ciekawi ludzie i gorące tematy gwarantowane!

Kontakt z Nami

contactJeśli masz jakieś uwagi, coś cię razi, znaleziono błąd na stronie. Nie wahaj się by do nas napisać.

Po tej stronie też są ludzie :) Zapraszamy!

Kontakt  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przyszłość w Przeszłości

Szukaj

Archeologia

Tajemnice ukryte pod lodem Antarktydy

Badania prowadzone przez rosyjskich naukowców, chcących dowiercić się do jeziora ukrytego pod lodową skorupą, są zagrożone przez nadchodzące mrozy - donosi bbc.co.uk.

Ostrzeżenia dla ludzkości wychodzą z gdańskiej latryny

Biblijny skarb w gdańskiej latrynie . Ktoś ją pociął nożem i wyrzucił. Kilkaset lat później gdańscy archeolodzy odnaleźli fragmencik XII-wiecznej Biblii w średniowiecznej latrynie.

Zagadka Wyspy Wielkanocnej

Pierwsza ekspedycja dotarła na tajemny ląd 6 kwietnia 1722 roku, dokładnie w niedzielę wielkanocną (stąd nazwa wyspy). Holenderski podróżnik Jacob Roggeveen zachwycał się nie tylko posągami, ale także dobrobytem i kompletnym brakiem agresji panującym wśród mieszkańców. Wspaniałe krajobrazy i wszechobecne poczucie harmonii od razu przykuły jego uwagę.

Tabu Archeologii

Podstawy hipotez na temat prehistorycznych społeczno - kulturowych osiągnięć człowieka, które są podstawą nauczania archeologii i historii, napisane zostały ponad dwa wieki temu. Gdzie są odkrycia, badania, fakty, wykopaliska i dowody chociażby z ostatnich pięćdziesięciu lat?   

Starożytny komputer

Najnowsza replika Mechanizmu z Antikythery, zwanego starożytnym komputerem, wykonana została z klocków LEGO. Stworzył ją Andrew Carol, programista z Apple Computer w kalifornijskim Cupertino, którego pasją jest budowanie replik dawnych mechanizmów