Grupa PwP

grupa pwpJesteśmy grupą ludzi w raczej nie sprecyzowanym wieku. Zapaleni i doszczętnie pochłonięci żądzą wiedzy. Przyjemność sprawia nam szukanie i dzielenie się najgorętszymi i najciekawszymi tematami w sieci. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką wspólnie tworzonego serwisu.

Potrzebujemy Twojej Pomocy!

pomocJeśli interesujesz się tematami jakie poruszamy na łamach serwisu - gorąco zapraszamy do współpracy! Ciepła atmosfera, ciekawi ludzie i gorące tematy gwarantowane!

Kontakt z Nami

contactJeśli masz jakieś uwagi, coś cię razi, znaleziono błąd na stronie. Nie wahaj się by do nas napisać.

Po tej stronie też są ludzie :) Zapraszamy!

Kontakt  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przyszłość w Przeszłości

Szukaj

Nigdy się nie mylił. Przewidział Hitlera, polskiego papieża i III wojnę światową, która może zacząć

Nie był tak znany jak inni wizjonerzy, którzy w swych proroctwach rozpościerali przed nami wizje przyszłych wydarzeń. Całkiem niedawno, za sprawą włoskiego profesora, specjalizującego się w przepowiedniach, wyszły na jaw proroctwa 'Czarnego pająka', którym był najprawdopodobniej bawarski zakonnik żyjący w XVI wieku. Imię jego nie jest znane, a stronice, na których spisał swoje wróżby, opatrzone były wizerunkiem czarnego pająka, stąd też przydomek, jaki nadano wizjonerowi.

Nie był tak znany jak inni wizjonerzy, którzy w swych proroctwach rozpościerali przed nami wizje przyszłych wydarzeń. Całkiem niedawno, za sprawą włoskiego profesora, specjalizującego się w przepowiedniach, wyszły na jaw proroctwa "Czarnego pająka", którym był najprawdopodobniej bawarski zakonnik żyjący w XVI wieku. Imię jego nie jest znane, a stronice, na których spisał swoje wróżby, opatrzone były wizerunkiem czarnego pająka, stąd też przydomek, jaki nadano wizjonerowi.


Przepowiednie spisane w XVI stuleciu przez tajemniczego jasnowidza, szeroko znane były ówczesnym również poza granicami kraju, w którym żył. Z czasem ich popularność zaczęła drastycznie spadać. Powodem powolnego ich zapominania mogło być napiętnowanie wizji "Czarnego Pająka" przez Kościół katolicki. Zdaniem ówczesnych dostojników, pochodziły one bowiem od samego szatana.
Warty podkreślenia jest fakt, że wizje te spisane zostały w sposób chronologiczny, a język samych wizji był łatwy do odczytania. Co zaskakuje jednak najbardziej, każda z przepowiedni spełniła się do tej pory w stu procentach.

Zainteresowanie proroctwami "Czarnego Pająka" powróciło w XIX wieku, kiedy to okazało się, że w ich treści zawarte są wizje dotyczące aktualnych wydarzeń.

Największą karierę wizje tajemniczego profety zrobiły jednak w czasach nazistowskich Niemiec. Jednym z głównych zainteresowanych jego przepowiedniami był sam Goebbels, który postrzegał je jako "prognostyki zachowane w duchu niemieckim". Zanim jednak posłużono się nimi w celach propagandowych, wykorzystując je do popularyzacji nazizmu, dokonano ich powtórnego opracowania, podczas którego nie obyło się bez manipulacji.

W przepowiedniach "Czarnego Pająka" opisany został sam Hitler w towarzystwie innych słynnych zbrodniarzy wojennych: Stalina i Mussoliniego. Wszyscy zostali zaprezentowani jako wilki wyruszające na łowy wraz ze sforami. Wilk odpowiadający Mussoliniemu miał w wizji dosiąść czerwonego konia, który ostatecznie zmienia umaszczenie na czarne, a potem dokonać żywota w rzece i trzech źródłach. Zdaniem interpretatorów, ta dziwna przepowiednia także się wypełniła. Tłumaczą oni, że Mussolini na początku był socjalistą (stąd też koń o barwie czerwonej), by później stać się faszystą, a w ostatecznej fazie odnieść porażkę wraz ze swoimi sojusznikami z osi (trzy źródła).
W proroctwach tego XVI-wiecznego bawarskiego zakonnika została zapisana też przepowiednia dotycząca końca Hitlera. Pojawiają się w niej wzmianki o wilczej norze, która zamienia się w pył, a potem przecinana jest mieczem. Według osób zajmujących się przepowiedniami, także ta wizja się ziściła. Przywódca III Rzeszy dokonał bowiem żywota w bunkrze pod walącym się Berlinem, który to zgodnie z przepowiednią, niczym przez rozcięcie mieczem, został podzielony na pół.

Inne przepowiednie "Czarnego Pająka", które doczekały się spełnienia, to m.in.: dwie wojny światowe, wybór Karola Wojtyły na papieża i śmierć prezydenta USA, Johna Kennedy'ego.
Wśród proroctw, znalazło się też takie, które mówi o wybuchu kolejnej, trzeciej już wojny światowej. Zgodnie z jego wizją będzie ona przebiegać w tempie błyskawicznym, a profeta porównał ją do lotu spadającej gwiazdy. Początek działań zbrojnych ma mieć miejsce na Bliskim Wschodzie, aż pożoga wojenna opanuje cały ziemski glob. Wojna ta miała zacząć się w roku 1992, a zakończyć w 1996. Nic takiego się dotąd nie wydarzyło, choć wielu dopatrywało się początku tego konfliktu w wojnie w Bośni i Hercegowinie i toczącej się w latach 1992-1995 bałkańskiej wojnie domowej - najbardziej krwawym konflikcie w Europie od zakończenia drugiej wojny światowej. Czy była to jednocześnie pierwsza odsłona wielkiej, współczesnej wojny islamu z chrześcijaństwem? Tak zdają się interpretować przepowiednię "Czarnego Pająka" niektórzy komentatorzy.

Jedno jest pewne - na koniec świata jeszcze przyjdzie nam poczekać, gdyż "Czarny pająk" wyznaczył jego datę na 7 czerwca 3017, kiedy to w naszą planetę ma uderzyć inne ciało niebieskie.

(ao/ace)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież