Grupa PwP

grupa pwpJesteśmy grupą ludzi w raczej nie sprecyzowanym wieku. Zapaleni i doszczętnie pochłonięci żądzą wiedzy. Przyjemność sprawia nam szukanie i dzielenie się najgorętszymi i najciekawszymi tematami w sieci. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką wspólnie tworzonego serwisu.

Potrzebujemy Twojej Pomocy!

pomocJeśli interesujesz się tematami jakie poruszamy na łamach serwisu - gorąco zapraszamy do współpracy! Ciepła atmosfera, ciekawi ludzie i gorące tematy gwarantowane!

Kontakt z Nami

contactJeśli masz jakieś uwagi, coś cię razi, znaleziono błąd na stronie. Nie wahaj się by do nas napisać.

Po tej stronie też są ludzie :) Zapraszamy!

Kontakt  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przyszłość w Przeszłości

Szukaj

Wojny Bogów

 

 

 

Rozpoczynając ten tekst może zacznę od tego co rozumie pod pojęciem ?bóg?. Jedna interpretacja to określenie energii, absolutu, doskonałości, druga to określenie mojego Stwórcy bezpośredniego to jest JHWH. Idąc dalej tym tropem pragnę zauważyć, że możemy wyróżnić takie bóstwa jak JHWH, Allah oraz bogów egipskich i sumeryjskich a także dalekich Indii. Będą to kluczowe postacie dalszej analizie, co do samego tekstu- są to moje osobiste przemyślenia po zebraniu faktów, które na ten czas posiadałem, wydają mi się racjonalne i możliwe do zaakceptowania. Jedyne o co proszę Ciebie czytelniku to o otwarty umysł :) .

 

Rozpocznijmy więc od najstarszej cywilizacji jaką znamy- mianowicie ? Mezopotamia, Babilonia, Sumer. Zapoznajmy się trochę z bóstwami Anu- bóg bogów i najwyższa istota- określiłbym go właśnie jako tą początkową energię która stworzyła wszystko (jednak tu się mogę mylić bo, ale jest to postać o której tylko wspominam na początku i ewentualny błąd nie zmieni teorii, pewne jest to że jest ojcem innych bogów). Kolejne ważne postacie na naszej drodze to Enlil i Enki dwaj boscy bracia.

 

Co Annunaki robili na Ziemii ? Odpowiedź jest prosta potrzebowali złota, które przedłużało im życie. Jednak coraz to silniejsze bunty ze strony niższych bogów którzy musieli wydobywać minerał. Problem narastał do czasu gdy podczas spaceru Enki spotyka pierwszy ludzi zbieraczy, których potem Annunaki wykorzystują do wydobycia surowca. Tak poznajemy rasę czarną i żółtą (o świadomości podobnej zwierzętom). Tutaj zamieszczę krótką opowieść przybliżającą nam sytuację:

 

 

?Toczy się dyskusja ? Enlil się sprzeciwia, uważa, że nadawanie esencji życiowej Nibiran Ziemianom jest niemoralne i tylko Stwórca Wszechrzeczy ma do tego prawo. W końcu jednak Ninmah i Enki przekonują go do tego pomysłu i rozpoczynają się eksperymenty z naszym przodkiem, pierwsze próby były nieudane, w końcu sztucznie zapłodniona Ninmah rodzi pierwszy egzemplarz ? Adamu i jego partnerkę Tiamat. Zostają oni umieszczeni w sadzie w Edin, gdzie opiekuje się nimi Enlil. Nie mogą się jednak rozmnażać, co nie jest problemem dla syna Enki ? Ningiszzidy, który zmienia liczbę ich chromosomów. Enlil jest tym wściekły i wygania ludzi. Wygnani ludzie szybko się rozmnażają i służą jako niewolnicy bogów. Z czasem powstają pierwsze związki Annunakich z ziemiankami, również Enki zapładnia dwie kobiety i ma z nimi dzieci ? Adapę i Titi, którzy mimo wspólnego ojca obcują ze sobą i mają dwóch synów ? Kaina i Abaela. Adapa jest pierwszym inteligentnym człowiekiem i zostaje zaproszony na Nibiru, gdzie ogląda go Anu, tam jednak wskutek zakazu Enki, Adapa nie spożywa dającego długowieczność chleba i napoju, ludzie więc mają umysł, ciało Annunakich, mogą się rozmnażać, ale żyją bardzo krótko. Szybko jednak uczą się rolnictwa, hodowli, budownictwa i melioracji od bogów. ?

 

 

Fragment ten pozwala nam zinterpretować Enlil jako JHWH, jak widać nie jest on przychylny ludziom(a raczej daniu im wyższej świadomości - duszy), ale postanawia się nimi opiekować(i nauczyć ich kontrolować świadomość), jest też opiekunem naszej planety.

 

Tutaj przytoczę kilka ważnych cytatów z biblii : ?(2) Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! ?(2) Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał innych bogów obok mnie. ? ?(2) Ja jestem Jahwe, Bóg twój, który cię wywiódł z Egiptu, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miał, oprócz Mnie, żadnych bogów. ? ?(2) Jam jest Pan Bóg twój, którym cię wywiódł z ziemi Egipskiej, z domu niewoli. (3) Nie będziesz miął bogów innych przede mną. ? Wszystkie cytaty są zaczerpnięte z Księgi Wyjścia z rozdziału drugiego ale w wszystkich różnych możliwych przekładach na język polski. Możemy więc dostrzec, że nie ma jednego boga, chodzi o to, że Jahwe jest dal izraelitów najważniejszy ponieważ wyprowadził ich z niewoli egipskiej gdzie pracowali dla faraona. Jak widać stosunki JHWH z bogami egipskimi, których przedstawicielem ziemskim był faraon. Pragnę także zauważyć, że stosunki egipcjan z sumerami, także nie były przyjazne. Więc jeżeli założymy, że JHWH jest także Enlil możemy zauważyć powód konfliktu. Zauważmy też jak w okultyźmie nazywa się Horusa i Ozyrysa Szatanem czyli przeciwnikiem. Szatana łączymy z JHWH= Enlil= bogowie sumeryjscy, czyli bogowie sumeryjscy byli przeciwnikiem sumeryjskich :) .

 

Teraz pytanie jak zapanować nad Ziemią nie mieszając się w walkę ? Najlepiej wykorzystać do tego ziemian, którzy podzieleni na różne narody tak naprawdę pragną walki o nowe terytorium, bogactwo i nową władzę. A jeżeli jeszcze wesprze nas Bóg ?! - idealnie . Czyj lud był silniejszy tego boga wielbiono. Zauważmy ile jest scen batalistycznych w Starym Testamencie.

 

Zapoznajmy się z opisem po wybuchu bomby nuklearnej : ?Kiedy pierwsza próbna bomba atomowa wybuchła w Nowym Meksyku, piasek pustyni zmienił się tam w stopione zielone szkliwo. ? Podobne możemy znaleźć na różnych innych pustyniach na świecie. Rozpatrzę teraz dwa przypadki, które podkreślą że takie wojny mogły istnieć :

 

1. ?1. Mahabharata [księga Mausalaparwan]

Wyrzucono pojedynczy pocisk załadowany całą energią wszechświata. Żarzący się słup dymu i płomienia, jasny jak dziesięć tysięcy słońc, wzniósł się w całej swej wspaniałości... Była to nieznana broń, żelazny grom, gigantyczny wysłannik śmierci, który w popiół obrócił wszelki lud Vrishni i Andhaka... Ciała były tak spalone, ze nie dawały się rozpoznać, włosy i paznokcie odpadły, gliniane naczynia rozpadły się bez żadnej widocznej przyczyny, a pióra ptaków stały się białe. W ciągu jednej godziny wszystkie potrawy stały się niejadalne... w ucieczce od owego ognia żołnierze rzucili się do strumieni, aby obmyć swoje ciała i sprzęt... ?

 

Niedawno odkryto napromieniowany szkielet z tamtego regionu :

 

?Rosyjski archeolog Aleksander Gorbowski wspomina w swojej książce ?Zagadki historii starożytnej? o dużej radioaktywności szkieletów, które znaleziono podczas prac wykopaliskowych w miastach Harappa i Mohendżo-Daro, położonych na dzisiejszych terenach Indii i Pakistanu. Kiedy dokopano się do poziomu ulic, odkryto porozrzucane szkielety. Szczątki te pochodziły z przed tysięcy lat. Ludzie leżeli nie pogrzebani na ulicach miasta w pozach świadczących o tym, że dosięgła ich nagła śmierć. Niektórzy trzymali się za ręce, jak gdyby żegnali się ze sobą. Szkielety te należą do najbardziej radioaktywnych, jakie kiedykolwiek znaleziono. Radzieccy archeolodzy odkryli nawet takie, których radioaktywność była pięćdziesiąt razy większa od normy. ?

 

2. Oraz sprawa zeszkolnych fortów w Europie :

 

?Zeszklone ruiny znaleźć można także we Francji, Turcji i na Środkowym Wschodzie. Mury starożytnego miasta Hetytów Hattusa, położonego w środkowej części Turcji także tworzą zeszkloną masę. Bloki skalne, z których zbudowane są francuskie forty położone w Bretanii również wykazują ślady częściowego stopienia. Ruiny podobnych budowli, na których widać działanie ogromnej temperatury odkryto w Iranie, Iraku, Indiach, Pakistanie i Ameryce.?

 

Przypatrzmy się jednej z mitologii :

 

?2. Tradycja germańska - bitwa Azów

Centralnym punktem wątku wojen bogów w mitologii germańskiej jest legenda o tak zwanej bitwie Azów. Co charakterystyczne nie tylko Ziemia, ale również Kosmos był areną tego konfliktu i obiektem rywalizacji. Szczególnie istotna jest scena finałowa tych mitów, która przetrwała w pamięci ludzkiej, jako 'zmierzch bogów', koniec świata:

Zmiarkowaliście ogrom grzechu?... Dlatego Odyn miota włócznię w zastępy. Dlatego padł Bollwerk, zamek Azów, gdzie szukali schronienia, byli bowiem nadzy... Utracili szczęście, prawdziwy blask jasności, zamienili bowiem istotę rzeczy na pozór, utracili Idafel, raj i musieli deptać na polu bitwy jako Wanowie szaleni. ?

 

Oraz przypatrzmy się także troche naszym bogom annunakom :

 

?Tłem wydarzeń w Sodomie i Gomorze był zaciekły spór bogów dotyczący osoby Marduka - pierworodnego Enki, który z kolei był synem najwyższego boga Anu. Enki bronił praw swego potomka do dziedziczenia, czemu sprzeciwiali się inni bogowie. Należy tu wyjaśnić, iż system dziedziczenia był ściśle określony i oznaczone za pomocą liczb - im wyższa, tym lepsza pozycja określonego boga. Najwyższą pozycję zajmował Anu [60], lecz w zasadzie nie przebywał on na Ziemi. Stąd też na planecie rywalizowali ze sobą jego synowie: Enlil [50] i Enki [40], popierani przez frakcje pomniejszych bogów. Ich synom przypadałaby normalnie pozycja ojców, oczywiście po ich śmierci, ale Marduk wysunął roszczenia do przewodzenia bogom i chciał odsunąć od dziedziczenia po Enlilu jego syna Ninurtę. Żądania Marduka stały się przedmiotem obrad bogów i spotkały się z gwałtownym sprzeciwem Enlilitów, ale nie tylko ich. Brat Marduka, zazdrosny o niego, a dodatkowo spokrewniony z Enlilitami - Nergal [Erra] w gniewie opuścił stół rozmów poprzysięgając zniszczenie Marduka i jego stronników. Opisuje to poemat Erry:

Zniszczę kraje,
zamienię je w pył;
przewrócę miasta,
zamienię je w pustkowie;
spłaszczę góry,
sprawię, że ich zwierzęta zginą;
poruszę morza,
zdziesiątkuję to, co w nich pływa;
unicestwię ludzi,
ich dusze zamienią się w dym;
nikt nie zostanie oszczędzony [...]. ?

 

 

Hmm, więc zostaje pytanie po której stronie się opowiadam? Czy Enlil jest zły ? Co do JHWH uważam, że każdy może się zmienić zauważmy, że bogowie tu przedstawieni mieli bardzo dużo ludzkich cech. Więc może byliśmy tylko szeregowcami w armii bogów ?Tutaj pragnę przypomnieć o Sodomie i Gomorze które sprzeciwiły się woli JHWH i spadła na nie kara. Wielu ludzi twierdzi- Czemu ja mam być wierny JHWH i wypełniać jego przykazania (mówię tu o prawdziwych nie katolickich ). Odpowiedz według mnie jest prosta- on został wyznaczony na opiekuna Ziemi i to on w Edenie rozwinął nam świadomość w sumeryjskim micie dał ludziom motykę symbol rolnictwa . Porównajcie proszę kalendarz żydowski z datą rewolucji neolitycznej. Zauważmy także, że Enlil pragną ludzi zachować w ogrodzie gdzie dożyli by do końca swego czasu. Natomiast Enki rozmnożył ich aby wykorzystać do niewolniczej pracy.

 

- Ziemia jest atrakcyjnym miejscem, wręcz eksperymentalnym, być może jeszcze nie raz doczekamy się jakiejś bitwy .Pragnę jeszcze tylko zauważyć, że być może każdy z bogów należy do tej samej rodziny tylko należy do innej frakcji. Tak jak z wojskiem każdy jest człowiekiem, ale innej narodowości i ma inne przekonania . Po której stronie się opowiesz ? twój wybór.

 

Drogi czytelniku spójrz na starożytne teksty z wyobraźnią i nie mów ?nigdy? ani ?zawsze? :)

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież