Grupa PwP

grupa pwpJesteśmy grupą ludzi w raczej nie sprecyzowanym wieku. Zapaleni i doszczętnie pochłonięci żądzą wiedzy. Przyjemność sprawia nam szukanie i dzielenie się najgorętszymi i najciekawszymi tematami w sieci. Zapraszamy do zapoznania się z tematyką wspólnie tworzonego serwisu.

Potrzebujemy Twojej Pomocy!

pomocJeśli interesujesz się tematami jakie poruszamy na łamach serwisu - gorąco zapraszamy do współpracy! Ciepła atmosfera, ciekawi ludzie i gorące tematy gwarantowane!

Kontakt z Nami

contactJeśli masz jakieś uwagi, coś cię razi, znaleziono błąd na stronie. Nie wahaj się by do nas napisać.

Po tej stronie też są ludzie :) Zapraszamy!

Kontakt  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przyszłość w Przeszłości

Szukaj

Czy grozi nam WOJNA?

Według Krzysztofa Jackowskiego, w najbliższej przyszłości świat czeka największa od lat tragedia. Wybuchnie wojna - budynki spłoną, a na ulicach poleje się krew. Machina zdarzeń ruszyła i nie da się jej już zatrzymać. Trzeba więc przygotowywać się na najgorsze.

Według Krzysztofa Jackowskiego, w najbliższej przyszłości świat czeka największa od lat tragedia. Wybuchnie wojna - budynki spłoną, a na ulicach poleje się krew. Machina zdarzeń ruszyła i nie da się jej już zatrzymać. Trzeba więc przygotowywać się na najgorsze.

 

 


- Wojna zacznie się od prowokacji, mam takie odczucie. Uważam, że jest ona od dawna planowana. Ma być wojną kontrolowaną, jednak wymknie się spod kontroli i wtedy będzie niedobrze - tak twierdził Krzysztof Jackowski, jasnowidz, w grudniu zeszłego roku.

 


Czy coś wskazuje na to?

Minęły właśnie cztery miesiące 2009 roku, Co nam przyniosły? Kryzys, który został wywołany przez grupę ludzi dotknął już prawie całą Europę. Amerykańscy niezależni publicyści próbują dociekać kto stał za akcją masowego wycofywania pieniądza z amerykańskiego systemu finansowego ? Zdaniem wielu ekspertów nie był to żaden atak hakerski tylko skutek olbrzymiej spekulacji amerykańskich banków na rynkach giełdowych z chińskimi podmiotami finansowymi. Rezerwa Federalna prowadzi bowiem rachunki wyłącznie podmiotów finansowych ze Stanów Zjednoczonych oraz zagranicznych instytucji finansowych działających w Ameryce. Wypływy gotówki były po prostu realizacją zysków z transakcji przez Chińczyków. To nie był żaden atak gdyż de facto i Rezerwa Federalna i Departament Skarbu dokonały pierwszych transferów  sposób naturalny. Dopiero kolejne przelewy i ilość zer przy tych dyspozycjach sprawiły, że zapaliła im się lampka i zanim powiedzieli STOP to już przelali 550 mld dolarów na precyzyjnie zdefiniowane konta. Oka łańcuszka ekonomicznego rozsypały się. Chiny nie dostały całości swoich pieniędzy. Czy stronom w ogóle opłaca się konflikt zbrojny ? Czy Chiny stać aby podjęły działania militarne ? Moim zdaniem jeszcze nie ale i Chiny są tego pewnie świadome więc ewentualny konflikt mógłby być jedynie skutkiem amerykańskiej prowokacji. Chiny mają jednak inną broń? dużo groźniejszą. Mają górę dolarów ulokowanych w amerykańskich obligacjach skarbowych. Wystarczy, że zaczną wycofywać swoje rezerwy z amerykańskiego rynku obligacji i przenosić np. na rynek złota to wciągu najbliższych kilku miesięcy czeka nas KRACH na rynku obligacji. Konsekwencją tego może być gwałtowny spadek wartości dolara oraz problemy z wypłacalnością rządu amerykańskiego. Nieprawdopodobne ? Jak najbardziej ale w ostatnich kilku latach doświadczyliśmy już tylu nieprawdopodobnych sytuacji, że wcale bym się nie zdziwił gdyby  taki wariant właśnie się zrealizował.  Z finansowej rozgrywki na światowych parkietach pozostał realny dylemat ogniskujący się na pytaniu  - wojna czy pokój?
Ostatnio rozmawiałem z moją serdeczną koleżanką, która jest zupełnym sceptykiem do rzeczy paranormalnych, bioprądów i wszelkiego tego typu cudów, i to właśnie ona zwróciła mi uwage na to że nastroje gospodarczo-społeczne są bardzo zbliżone do czasu sprzed 1939 roku. Zastanowiłem się trochę i musiałem przyznać jej rację.

KRYZYS GOSPODARCZY
Dnia 24 października 1929r. w tak zwany czarny czwartek nastąpił na nowojorskiej giełdzie gwałtowny spadek cen akcji przedsiębiorstw. Nastąpił kryzys finansowy. Banki wstrzy-mały udzielanie kredytów i zaczęły domagać się spłaty zaciągniętych długów. Gwałtowny spadek popytu miał katastrofalne następstwa przemysłowe. Nastąpił spadek produkcji maso-we bankructwa przedsiębiorców. Kryzys objął cały świat. W 1931r. osiągnął apogeum, produkcja przemysłowa na świecie zmalało o 31% w stosunku do okresu przedkryzysowego. Najsilniej kryzys dotknął USA, gdzie spadek produkcji zmalał o 52%. Kryzys był również obecny w Europie. Następstwem spadku produkcji był spadek dochodów ludności i masowe bezrobocie.
Cena akcji była sztucznie podbijana. Zaważyła polityka rządu USA. Prezydent USA Hoover- chciał utrzymać płace na dawnym poziomie ? to pogłębiło kryzys. Zdecydowano o cłach na-kładanych na produkty z poza USA- cła zaporowe. Kryzys przenosi się na Europę. Najpierw na zachodnią, potem na środkową i wschodnią. W Austrii upadła bank ? Credit Austald ? w połowie 1931r. ? spowodowało to przeniesienie się kryzysu na pozostałą część Europy. Skutki:
zahamowanie polityki inwestycyjnej
spadek produkcji przemysłu
wzrost bezrobocia
wzrost inflacji
pogorszenie nastrojów społecznych
wzrost popularności radykalnych poglądów (partie faszystowskie i komunistyczne)
monopolizacja ? powstały duże korporacje, towarzystwa
ugrupowania radykalne u władzy (Niemcy 1933r. ? Hitler)
wzrost interwencjonalizmu państwowego
prezydent USA- Roosevelt ? wprowadza nowy ład (New Deal) ? roboty państwowe
Przebieg kryzysu był ostrzejszy i trwał dłużej w krajach rolniczo- przemysłowych.
Ceny na produkty rolnicze spadły szybciej niż na przemysłowe ? tzw. nożyce cen.

WALKA Z KRYZYSEM
W 1933r. Franklin Delano Roosevelt przedstawił koncepcję polityki gospodarczej, nazwanym nowym ładem (New Deal). Była przygotowana przy współudziale specjalnego zespołu ekspertów, nazywanego ?trustem mózgów?. Zawieszona wymienność waluty amerykańskiej i zakazano wylotu złota z kraju. Przez obniżkę pensji urzędników uzyskano rezerwy finansowe. Bezrobotni dostawali zasiłki. Starano się poprawić koniunkturę wprowadzając roboty publiczne i stosując interwencjonalizm państwowy ? (3 główne cele: ograniczenie bezrobocia do poziomu uznanego za niezbędny, pobudzenie popytu globalnego i podniesienie tempa wzrostu gospodarczego.) Zalesiono nieużytki. Budowano drogi, lotniska, obiekty sportowe. Wznoszono elektrownie wodne. Zagospodarowanie rzeki Tennessee Powstały duże efektowne farmy. Zapewniono w ten sposób prace 4 mln bezrobotnych. Sposób rządzenia nie podobał się środowiskom konserwatystów, ale wyborcy mieli inne zdanie na ten temat. Franklin Delano Roosevelt był 4-krotnie prezydentem USA.
W Europie podjęto politykę aktywnego zwalczania kryzysu. Własnością państw stawały się niektóre fabryki zagrożone upadłością. Organizowano roboty publiczne. Rządy inwestowały w przemysł związany z wojskiem. Małe firmy bankrutowały, lub były wykupywane przez duże koncerny które łatwiej przetrzymywały kryzys.
To wszystko spowodowało aneksję Austrii. W początku 1938 r. rząd i prezydent Austrii stawili opór przejęciu władzy przez miejscowych hitlerowców. W tej sytuacji na polecenie Hitlera 12 marca 1938 wojska niemieckie wkroczyły do Austrii. Urząd kanclerza objął Arthur Seyss-Inquart. 13 marca ogłoszono podpisaną przez Hitlera ustawę, która włączała Austrię do Wielkiej Rzeszy jako Marchię Wschodnią (Ostmark).
W wyniku Anschlussu Niemcy zdobyli uzbrojenie warte ok. 500 mln RM, przejęli wysokie jakościowo austriackie firmy (np. Steyr Daimler Puch AG) i uzbrojenie, a z żołnierzy armii austriackiej (Österreichische Bundesheer) stworzyli dwie dywizje piechoty (44. i 45. DP), 4 Dywizję Lekką i dwie dywizje górskie (2. i 3. DGór.).
Potem Czechy, i we wrześniu 1939 roku Niemcy wspólnie ze Związkiem Radzieckim rozpoczęły II Wojnę Światową.

Tyle historii ale czy ta sytuacja nie przypomina dzisiejszych czasów? Wzrost niezadowolenia społecznego, szerzące się bezrobocie, ubożenie społeczeństw całej Europy i jednocześnie interwencje zbrojne w Afganistanie, Iraku, Gruzji czy w strefie Gazy.
Nie jestem zwolennikiem ?teorii spiskowych?. Tajne związki, organizacje, dążące do osiągnięcia władzy istniały od zawsze, a w szczególności od czasów kiedy człowiek otrzymał wiedzę, wielka wiedzę o zjawiskach go otaczających, o siłach natury, o takich rzeczach jakim się wielu nawet nie śniło, ale cos mi tutaj nie pasuje.

 


 

Tuż przed ogłoszeniem epidemii wirusa A/H1N1 w Meksyku, władze USA podały że Amerykańska armia zgubiła 3 fiolki z niebezpiecznym wirusem. Rzecznik prokuratury powiedział, że według najnowszych informacji "nic nie wskazuje na działalność przestępczą". Zaginione probówki zawierały wirusa Equine Encephalitis, którym ludzie mogą zarazić się od komarów. W 97 procentach przypadków zarażeni ludzie cierpią na objawy podobne do grypy, ale w jednym na sto przypadków może on być dla człowieka śmiertelny. Wprawdzie nie jest to wirus A/H1N1 ale dziwnym zbiegiem okoliczności epidemię ogłoszono parę dni po podaniu tej informacji.

Tak naprawdę przypadki zachorowania odkryto w Meksyku już 13 kwietnia, na 3 dni przed wizytą prezydenta USA Baraka Obamy gdzie był witany przez archeologa w Muzeum Miasta Meksyk   Felipe Solis. Filipe Solis zmarł następnego dnia z symptomami podobnymi do grypy jednak gazeta (Reforma) nie potwierdziła czy była to ?świńska grypa?. Moją uwagę jednak zwróciła krótka notatka prasowa z dnia 30/04/2009

Agent ochrony Obamy ma objawy grypy

Na codziennej konferencji prasowej rzecznik Białego Domu Robert Gibbs potwierdził, że kilku członków rodziny funkcjonariusza ochrony miało w czasie badania objawy grypy, chociaż jak dotąd nie potwierdzono, czy chodzi o odmianę H1N1. - Ci członkowie rodziny mieli tylko "lekkie objawy" - sprecyzował rzecznik.

Nawet gdyby się potwierdziło, że chodzi o groźną odmianę grypy, agent ochrony w żadnym momencie nie był wystarczająco blisko prezydenta, aby zachodziło ryzyko zarażenia - zapewnił. Jak wyjaśnił Gibbs, ochroniarz, którego nazwiska nie podano, nie leciał do Meksyku samolotem prezydenta "Air Force One".

Był natomiast obecny przy kolacji roboczej Obamy z meksykańskimi parlamentarzystami w Narodowym Muzeum Archeologicznym, ale zawsze pozostawał w odległości większej niż 2 metry od prezydenta - dodał amerykański rzecznik.

Pozostali członkowie delegacji i osoby towarzyszące Obamie przechodzą obecnie badania.

Dziennik "Washington Post" cytuje wysokiego urzędnika Białego Domu, który potwierdza, że funkcjonariusz prawdopodobnie zaatakowany przez grypę jest członkiem ochrony prezydenta.

Daje to wiele do myślenia.

Spójrzmy teraz trochę na wschód. Tam się gotuje jat w tyglu z gorącą wodą. Korea przeprowadza próby z rakietą dalekiego zasięgu, a co mnie najbardziej uderzyło to Iran ostrzega Izrael przed atakiem na irańskie obiekty nuklearne
Irańska telewizja państwowa poinformowała, że spiker tamtejszego parlamentu ostrzegł Izrael przed podjęciem ataku na nuklearne obiekty Iranu.
"Iran odpowie w taki sposób, że Izrael nie będzie mógł dłużej spać spokojnie" - miał oświadczyć we wtorek Ali Laridżani.

Deklaracja taka padła na spotkaniu prokuratorów krajów islamskich. Tematem ich obrad jest możliwość aresztowania i osądzenia przywódców Izraela w związku z rzekomymi zbrodniami wojennymi popełnionymi w czasie ofensywy w Strefie Gazy w grudniu 2008 roku i styczniu 2009 roku.

Do tego wszystkiego chciałbym jeszcze dodać głos Ziemi, głos , który zaczyna grzmieć. Trzęsienie Ziemi we Włoszech, które zaowocowało wielkimi stratami, tuz po wybuchu epidemii w Meksyku, trzęsienie ziemi, wschodnia część pacyficznej płyty tektonicznej z dużej ilości małych trzęsień przeradza się w mniejszą ilość natomiast już odczuwalnych trzęsień ziemi, nie omija to nawet Polski. Od dwóch tygodni obserwuję wprawdzie nieodczuwalne przez człowieka, trzęsienia ziemi w skali 2-2,5 stopnia skali Richtera w okolicach Polkowic.
Czy grozi nam wojna? Czy świat zmierza do gorszego niż to co wydarzyło się do tej pory? Czy Pandemium jest zasłoną dymną? Czy Jackowski ma rację?
Świat zmienia się, równowaga sił w naturze została już dawno naruszona i teraz to wszystko odbija się czkawką która zatrzęsie Globem. Słowa : ?Człowiek, człowiekowi zgotował ten los? staną się okrutna prawdą. Jeszcze prawdziwszą PRAWDĄ

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież